Bazy obozowe

Hufiec ZHP Zduńska Wola dysponuje dwiema bazami obozowymi ustuowanymi nad pięknymi, polskimi jeziorami, Harcerska Baza Obozowa Lucień oraz Harcerski Ośrodek Wodny Ślesin. Dzięki dogodnej lokalicacji wypoczynek harcerzy jest ciekawy i pełen atrakcji.

HBO „Lucień”

Harcerska Baza Obozowa „Lucień” położona jest w malowniczym Gostyńsko – Włocławskim Parku Krajobrazowym. Swój urok czerpie z północnego brzegu Jeziora Lucieńskiego ( zasobnego w ryby i ptactwo wodne) i bogatego zespołu boru mieszanego o charakterze świetlistej dąbrowy (dającego pełną satysfakcję grzybiarzom). Baza Wykorzystywana jest w okresie od maja do października.

HOW „Ślesin”

Harcerski Ośrodek Wodny „Ślesin” płożony jest w Półwiosku Starym 41, nad malowniczym jeziorem Mikorzyńskim. Jeziorem, które wyróżnia się dużą czystością wody oraz dzięki swemu położeniu, szczególnie ciepłą wodą. Dodatkowym walorem naszego ośrodka jest możliwość żeglowania aż po jezioro Gopło. Ośrodek wykorzystywany jest od maja do października.