Szanowni Państwo!

Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko być może jest już zuchem lub harcerką czy harcerzem. Jeśli nie, to na pewno zetknie się z koleżankami i kolegami, którzy należą do harcerstwa. Być może dzięki nim zechce przeżyć swoją wielką harcerską przygodę.Dla dziecka, które zdecyduje się wstąpić do ZHP, pierwsze miesiące przynależności będą stanowiły duże wyzwanie. Spotka nowych kolegów, będzie musiało zapoznać się ze zwyczajami w gromadzie lub drużynie, zrozumieć treść Obietnicy i Prawa Zucha lub Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego, skompletować mundur. Będzie zdobywać pierwsze sprawności. Później nadejdzie moment złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego (dla młodszych dzieci – Obietnicy Zucha). W uroczystej formie dziecko zdecyduje się być zuchem, harcerką, harcerzem i otrzyma Znaczek Zucha lub Krzyż Harcerski – dowód przynależności do ZHP. Przez kolejne miesiące i lata będzie zdobywać nowe umiejętności i nową wiedzę, interesująco i aktywnie spędzać czas, zyska wielu przyjaciół i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Przynależność do organizacji jest całkowicie dobrowolna i bezpłatna. Rzecz jasna, musicie Państwo wyrazić pisemną zgodę na wstąpienie dziecka do stowarzyszenia, jakim jest Związek Harcerstwa Polskiego.

Czuwaj,

Komendant Hufca ZHP Zduńska Wola,