Betlemskie Światło Pokoju 2016

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Zduńskiej Woli. Zduńskowolscy harcerze, tak jak skauci z całego Świata przekazują Światło podając tym samym przesłanie pokoju.

Dzisiejszego wieczoru reprezentacja naszego hufca odabrała Światło przekazane do Polski przez słowackich skautów. Dzieje się tak już od 29 lat. Każdego roku podróży Światła po globie przyświeca inne hasło, jednak jego idea zawsze przypomina nam o najważniejszych życiowychwartościach. Tego roku znowu głośno będziemy mówić o pokoju, którego brakuje w tak wielu miejscach na Świecie.

W najbliższych dwóch tygodniach Płomień przekazany zostanie do wielu instytucji, urzędów, szkół, szpitali i parafii.
Zduńskowolanie będą mogli również otrymać go w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego "Zduńska Wola pod jemiołą" - 17. grudnia.

Więcej o historii Betlejemskiego Światła Pokoju możecie dowiedzieć się tutaj.