Do instruktorskiego grona dołączyli....

 "Nie błądzi tylko, ten kto nic nie robi."
Robert Baden-Powell

Wczorajsze posiedzenie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich było dłuuugie i owocne :) W gronie instruktorów witamy dh Michalinę Skotnicką oraz dh Filipa Wyrzykowskiego.

Na ścieżkę dalszego rozwoju instruktorskiego wkroczyła pwd Małgorzata Bogusławska otwierając próbę na stopień podharcmistrzyni.
Natomiast dh Magdalena Fikus i dh Franciszek Rychlik otworzyli próby

czytaj więcej...

Święto Chorągwi Łódzkiej 2014 - formularz zgłoszeniowy!

Święto Chorągwi już we wrześniu, ale czymże by było bez cudownej ekipy łódzkich harcerzy. Dlatego z całą pewnością do zgłoszenia się przydatna będzie karta zgłoszenia hufca i patrolu oraz garstka informacji w postaci krótkiego informatora :)
Zapraszamy serdecznie do zgłaszania się :)

Obóz się zbliża - co zabrać?

Na obóz harcerski do Lucienia jedzie wielu harcerzy, którzy przez lata praktyki zapoznali się z zasadami panującymi na obozie oraz z listą niezbędnych przedmiotów, które ułatwiają przeżycie w czasie ponad dwutygodniowej leśnej przygody. Co roku jednak obozową ekipę zasila grono młodych harcerzy, dla których opisuję listę potrzebnych oraz ważnych rzeczy, które należy zabrać na obóz. Może starym wyjadaczom również się przyda takie przypomnienie.

• Mundur, jako podstawowe wyposażenie każdego harcerza wybierającego się na obóz harcerski.

czytaj więcej...

Obóz hufca - Lucień

Zabawę na tegorocznym obozie drużyn w Harcerskiej Bazie Obozowej Lucień zaczynamy 29 czerwca. Harcerze Hufca Zduńska Wola będą przeżywać kolejną, wspólną, obozową przygodę. Zabawę kończymy 15 lipca. Podczas obozu (12 lipca) będziemy świętować 50-lecie HBO Lucień. To będzie niezwykle ważne i uroczyste wydarzenie. Podsumujemy też całoroczną pracę drużyn, będziemy korzystać z uroków lasu i wody w iście harcerskim stylu.  Kadra jest już prawie gotowa. Nad wszystkim czuwa phm. Radosław Rybacki - komendant tegorocznego obozu w Lucieniu. Stanu kąpieliska i bezpieczeństwa pilnować będzie dwóch ratowników. Będziecie bezpieczni, zmęczeni i

czytaj więcej...
Święto Chorągwi 2014
Partnerzy
Zobacz jak się bawimy
Kalendarz
loader
BIP