Betlemskie Światło Pokoju 2016

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Zduńskiej Woli. Zduńskowolscy harcerze, tak jak skauci z całego Świata przekazują Światło podając tym samym przesłanie pokoju.

Dzisiejszego wieczoru reprezentacja naszego hufca odabrała Światło przekazane do Polski przez słowackich skautów. Dzieje się tak już od 29 lat. Każdego roku podróży Światła po globie przyświeca inne hasło, jednak jego idea zawsze przypomina nam o najważniejszych życiowychwartościach. Tego roku znowu głośno będziemy mówić o pokoju, którego brakuje w tak wielu miejscach na

czytaj więcej...

Żeglarskie Andrzejki

Minionej soboty drużyny wodne z naszego hufca mogły zintegrować się podczas wspólnych Andrzejek. Bawiliśmy się wyśmienicie podczas gry terenowej, a po powrocie do hufca nie zabrakło szantowania, gorącej herbaty, słodkości i andrzejkowych zabaw. Mieliśmy okazję wywróżyć swoją przyszłość i spędzić czas w fantastycznej harcerskiej atmosferze! 

 

RATOWNICY ZHP NA POKŁADZIE!

Zaczęło się niewinnie - od wykładów i ćwiczeń. Później pojawiły się gry i symulacje. W międzyczasie zawiązały się znajomości a grupy ćwiczeniowe zgrywały się coraz bardziej. Dwa weekendy, dziesiątki godzin, kilometry bandaże... Efekt końcowy? Dwadziescioro wyjątkowych młodych ludzi - Ratowników ZHP. Pełni wiedzy, umiejętności i zapału.

Napisalibyśmy, że w Zduńskiej Woli stało się bezpieczniej, ale nie możemy zapomnieć, że w Kursie udział wzięli przedstawiciele wielu środowisk. Miło nam było gościć harcerzy i harcerki z hufców: Łask, Pabianice,  Poznań Nowe Miasto oraz PIAST

czytaj więcej...

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy w Zduńskiej Woli

W piątkowy poranek ruszył Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy.!

Do Zduńskiej Woli oprócz harcerzy naszego hufca zjechały reprezentacje hufców: Pabianice, Łask, Poznań Nowe Miasto, Kalisz.

Gościmy w Publicznym Gimnazjum nr 5, pomieszczeniach zduńskowolskiego wydziału Społecznej Akademii Nauk.

Uczelnia zgodziła się objąć nasz kurs patronatem oraz ufundować koszulki dla wszystkich uczestników i kadry :)

Nie pierwszy raz SAN wspiera przedsięwzięcia hufca - możemy spokojnie nazwać ich naszym stałym Partnerem.

Społecznej Akademii Nauk bliskie są

czytaj więcej...
Święto Chorągwi 2014
Partnerzy
Zobacz jak się bawimy
Kalendarz
loader
BIP