Kurs przewodnikowski 2014

 

Hufiec Łódź – Górna organizuje kurs przewodnikowski. Miejsce kursu jeszcze nie jest znane, jednak na pewno będzie to lokalizacja w naszym województwie. Termin zgłoszeń na kurs mija 31. grudnia 2013 - warto więc już teraz zastanowić się nad wzięciam w nim udziału.
Planowany termin to: 18.01.2014 – 24.01.2014. Czyli pierwszy tydzień ferii w naszym województwie. Może to nie taki zły pomysł, żeby tak właśnie go spędzić. Zachęcamy do zapoznania się z opisem tego

czytaj więcej...

Światło z Betlejem już w Zduńskiej Woli

Jak co roku rozpraszamy mroki jesienno-zimowej niepogody, przywożąc do naszego miasta Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień zaczerpnięty wprost z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem, znów będzie miał okazję trafić do naszych domów. Pomysł tak niepowtarzalnej akcji zrodził się w 1986 r. Austriackie media, w ten symboliczny sposób, postanowiły wesprzeć osoby niepełnosprawne i potrzebujące. Inspiracją była legenda o żołnierzu wracającym z niewoli, który postanowił skraść płomień z Groty. Żywił on nadzieję, że to wyjątkowe światło zapewni pokój i dobro jego najbliższym.
Już rok od pierwszych

czytaj więcej...

Wigilia Hufca 2013

Serdecznie zapraszamy zuchy, harcerzy oraz instruktorów hufca ZHP Zduńska Wola na Wigilię, która już 20 grudnia – piątek – w budynku hufca (ul. Złotnickiego 23). Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 18:00. Spodziewamy się, że zjawicie się całymi gromadami, drużynami, kręgami, zespołami i będzie ogromne zamieszanie i będzie ciasno i tłoczno i cudownie. Droga Starszyzno – bądźcie z nami tego dnia, będzie nam wszystkim ogromnie miło. 
Organizacją spotkania wigilijnego w tym roku zajmuje się 1 Wodna Drużyna Wędrownicza – co poszczególne drużyny

czytaj więcej...

Pożegnanie druha hm. Antoniego Owczarka

Druhny i druhowie, z ogromnym smutkiem informujemy, że w środę 11. grudnia na wieczną wartę odszedł druh hm. Antoni Owczarek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy poniedziałek 16. grudnia w Parafii p.w. Św, Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli o godzinie 13:00.
Aby towarzyszyć druhowi w ostatniej drodze zbieramy się wszyscy o godzinie 12:30 pod hufcem i stamtąd udamy się razem do kościoła.

Kampania Bohater
RODO
Zobacz jak się bawimy
Kalendarz
loader
BIP